Rafał Rogoźnicki Fotografia » Rafał Rogoźnicki Fotografia

O mnie

 Witajcie !

Bardzo się cieszę że trafiliście na moją stronę. Opowiem Wam kilka słów o fotografii i przy okazji o sobie.

...podglądam rzeczywistość,  zatrzymuję czas,  przywołuję wspomnienia...

Fotografia to temat trudny, choć trudni się ta sztuką dziś wielu, ale uwierzcie mi nie wystarczy złapać za aparat i cyknąć zdjęcie. To nie takie proste. 

Fotografia to dla mnie pasja. To coś więcej niż wyuczona technika, dobry sprzęt i wciąż doskonalone umiejętności, choć bez wątpienia pomagają mi w tym zawodzie. Dla mnie zrobienie zdjęcia, to uchwycenie momentu, złapanie ulotnej chwili. Zatrzymanie ukradkowego uśmiechu w locie, spostrzeżenie przypadkowego dotknięcia. Magia i ulotność, piękno i szczęście życia. Wyczucie tego ułamka sekundy, kiedy dzieje się tak wiele miedzy dwojgiem ludzi i zatrzymanie tego w jednej klatce.

Fotografia to dla mnie emocje. Dobre zdjęcie to takie, które wywołuje ukłucie w sercu, czy motyle w brzuchu. Pobudza do myślenia, przywołuje wspomnienia, skupia myśli. 

Tym wszystkim jest fotografia ślubna, bowiem ta chwila, jaką jest przypieczętowanie miłości miedzy dwojgiem zakochanych w sobie ludzi uznałem za jeden z najwspanialszych, najbardziej wzruszających i najcudowniejszych momentów w życiu.

W dziedzinie fotografii nie tylko kształcę się nieustannie, wciąż podnosząc swoje możliwości, ale także pielęgnuje w sobie wrażliwość i kreatywność. Nieustannie pracuje nad tym, by zdjęcie mojego autorstwa wzruszało, bawiło, wzbudzało emocje.

W reportażu staram się Was obserwować, podglądać, jednocześnie nie przeszkadzać i nie reżyserować. Nie ingeruję w to co się dzieje, a tylko  próbuję zatrzymać w kadrze Wasze spojrzenia, gesty, momenty.

Sesja ślubna to dla nowożeńców temat niesłychanie istotny i trudny. Staram się jak najlepiej poznać zakochanych, zrozumieć ich, odkryć sekret ich uczucia. Chce wydobyć cechy ich charakterów, znać ulubione miejsca i wiedzieć, jak chcieliby wyglądać na zdjęciach. Nie myślę, ile poświęcę na to czasu, choć zawsze działam zgodnie z ich życzeniem. Nie zastanawiam się, jak to zrobimy, bo wiem, ze zrobimy to dobrze.

Miłość to najpiękniejsze uczucie, jakie może się nam w życiu przydarzyć. Dzień w którym dwoje ludzi postanawia pójść jedna, wspólna droga, to dzień dla nich niezwykły i szczególny. Dlatego bycie fotografem to nie tylko zawód, który od lat wykonuje, spotykając na swej drodze tylu szczęśliwych ludzi - to także ogromny zaszczyt.